Inteligentny dom z łatwą obsługą

Bezpieczeństwo w domu jest sprawą priorytetową, a dołączona do naszych rozwiązań projektowych automatyka domowa pozwoli stworzyć prawdziwie inteligentny dom! Obsługa systemu musi być prosta, do tego służą manipulatory w formie nowoczesnego tabletu z wyświetlaczem 7", karty zbliżeniowe, breloki RFID, piloty radiowe oraz aplikacje na telefony komórkowe i tablety.

Zaprojektowane przez nas rozwiązania oferują wygodne rozwiązanie sterowania urządzeniami KNX. Dostosowując menu do potrzeb użytkownika w prosty sposób za pomocą graficznych ikon można wybierać sceny świetlne, regulować żaluzje, otwierać rolety, sterować klimatyzacją i ogrzewaniem.

Poziomy bezpieczeństwa - strefy i pory dnia

Prawidłowo zaprojektowany system alarmowy, chroni nie tylko wnętrze. Jego zasięg może obejmować już teren przed domem, a nawet samo ogrodzenie. Do tego służą bariery podczerwieni, zewnętrzne czujki ruchu, czujniki zamontowane na zewnętrznych roletach i bramach wjazdowych. Sam system może być podzielony na kilka stref, z których każda może czywać oddzielnie w zależności od pory dnia lub potrzeb domowników. Podczas czuwania nocnego alarm nadzoruje obszar wokół domu budząc domowników w razie wykrycia intruza na posesji, jednocześnie jest nadzorowany parter domu, garaż, pomieszczenia gospodarcze. Przy wybraniu czuwania dziennego chronione sa pomieszczenia gospodarcze w ogrodzie. Co ważne do zainstalowania czujników nie sa konieczne przewody, obecny rozwój techniki oferuje rozwiązania bezprzewodowe spełniające najnowsze normy bezpieczeństwa.

Pożar, zaczadzenie, gazy usypiające, zalanie

W zależności od potrzeb podłączenie dodatkowych czujników nie stanowi żadnego problemu. Czujka przeciwpożarowa wykryje początki pożaru na podstawie śladowej obecności dymu, czujka tlenku węgla, potocznie zwanego czadem obudzi mieszkańców po wykryciu niewielkiej zawartości trucizny w powietrzu zawczasu informując domowników i przekazując informację do stacji monitoringu. Czujka gazów usypiających wywoła natychmiastowy alarm nie dopuszczając do włamania "metodą na śpiocha". Zamontowany w kuchni i łazience czujnik wycieku wody automatycznie zamknie główny zawór wody nie dopuszczając do powstania szkód.

Monitoring, przyjazd patrolu interwencyjnego

W celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa zaprojektowany system jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami nadajników monitoringu.  Nadajniki pracujące w wydzielonym paśmie częstotliwości umożliwiają zdalny nadzór obiektu przez pracującego 24h na dobę pracownika zewnętrznej agencji ochrony. Po wykryciu niebezpieczeństwa na miejsce zostaje wysłany uzbrojony patrol interwencyjny. Co ważne wezwanie ochrony może nastąpić po wciśnięciu przycisku na pilocie lub manipulatorze alarmu.

Automatyka - inteligentny dom

Polecane przez nas systemy są w stanie nadzorować wszystkie układy elektryczne zainstalowane w domu. Sterowanie oświetleniem w zależności od aktywności mieszkańców, automatyczne zapalanie świateł po zapadnięciu ciemności i wykryciu ruchu. Tworzenie scen świetlnych, automatyczne opuszczanie ekranu projektora, przyciemnianie świateł. Podświetlanie stopni schodów, włączanie oświetlenia szafek kuchennych, automatyczne włączanie i wyłączanie nocnej lampki w pokoju dzecka, włączanie oświetlenia przed domem podczas przyjazdu domowników. Automatyczne sterowanie markizami i roletami zewnętrznymi w zależności od pory dnia, nasłonecznienia i siły wiatru. Sterowanie klimatyzacją i ogrzewaniem.  Zdalne otwieranie bramy wjazdowej, garażowej. Nadzór nad automatycznym systemem nawadniania ogrodu, ogrzewaniem podjazdu, schodów.

Zdalna obsługa

Wszystkie funkcje mogą być obsługiwane zdalnie przy pomocy dedykowanej aplikacji na telefony komórkowe  tablety. Obługa alarmu i wszystkich funkcji automatyki z dowolnego miejsca na świecie jest prosta i intuicyjna.